5 powodów, dla których warto zatrudnić Wedding Plannera

Jesteście zaręczeni! Gratulacje! Teraz czas zacząć planować Wasz wielki dzień! Od czego zacząć? Gdzie szukać miejsca na wesele? Jakie dokumenty należy złożyć i kiedy? Kto ma robić zdjęcia? Kto grać? Gdzie zamówić zaproszenia?…W miarę upływającego czasu, zamiast skracać się, lista paradoksalnie zaczyna się wydłużać! A jeśli na dodatek planujecie wesele międzynarodowe i mieszkacie za granicą, lista nagle robi się dwa razy dłuższa! Jak okiełznać planowanie? Może warto skorzystać z pomocy wedding plannera? W kilku punktach postaramy się udowodnić, że warto!

1.Wsparcie merytoryczne i organizacyjne

Rolą wedding plannera jest zaplanowanie w czasie poszczególnych działań weselnych i przygotowania dokumentacji ślubnej, czyli pewnego rodzaju agend, które będą Wam towarzyszyć przez wiele miesięcy. Wasz osobisty doradca pomoże umiejscowić w czasie makijaż próbny, wizytę u fryzjera, termin podpisania dokumentów, a także będzie przypominał Wam o dokonaniu kolejnych rozliczeń z podwykonawcami. Kiedy pozna Was już troszkę lepiej, z pewnością znajdzie też odpowiednich do Waszych potrzeb podwykonawców weselnych. Nie każdy świetny zespół muzyczny, wpisze się w Wasze potrzeby muzyczne. Nie każdy fotograf z doskonałym warsztatem jest dla Was. Możecie mieć inne poczucie estetyki lub zwyczajnie nie do końca dobrze czuć się w jego towarzystwie, co jest kluczowe, aby móc mieć cudowną pamiątkę w postaci zdjęć (więcej o wyborze fotografów piszemy tu>>) Wasz wedding planner znajdzie dla Was kilka rozwiązań, z których będziecie mogli dokonać wyboru.

2.Oszczędność czasu

W dzisiejszym świecie, jesteśmy bombardowani ogromną ilością informacji, żyjemy szybko i szybko podejmujemy decyzje, a przygotowanie ślubu powinno być czymś co sprawi nam radość i z dnia na dzień pozwoli budować to wspaniałe napięcie przed tym jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem. Wiele Par Młodych bierze kwestie organizacyjne na siebie i z miesiąca na miesiąc, kiedy działania przed weselne zaczynają się kumulować, a maile piętrzyć, narasta wśród nich frustracja, złość i najzwyklejsze zmęczenie. Dobry wedding planner podsuwa Wam gotowe i sprawdzone rozwiązania, dzięki czemu nie musicie spędzać godzin szukając ich samemu. Pamiętaj! Twój wedding planner zorganizował więcej wesel niż Ty, więc możesz oprzeć się na jego doświadczeniu i nie podporządkowywać swojego życia przez dłuuugie miesiące tylko jednemu wydarzeniu. Żyj tak, jak do tej pory, za wyjątkiem tych cudownych motyli w żołądku na myśl o zbliżającym się ślubie!

3.Oszczędność pieniędzy

Wasz wedding planner przez wiele lat pracował w branży ślubnej poradzi kiedy zająć się poszczególnymi zagadnieniami, wie kiedy należy dokonać najważniejszych ustaleń w USC czy kościele, zna także wartych polecenia podwykonawców. Zna też takich, których relacja jakości do ceny nie jest adekwatna, ale też zna „wschodzące gwiazdy” czyli takich którzy mają ogromny talent i potencjał, lecz jeszcze nie wypracowali sobie marki na rynku, przez co relacja jakości ich usług do ceny jest dla bardzo korzystna. Dzięki długoletniej współpracy z wieloma podwykonawcami często może wynegocjować dla Was korzystniejsze ceny. Dodatkowo Wasz wedding planner podsunie Wam ciekawe rozwiązania, które będą przyjazne budżetowi weselnemu. Czasem stosunkowo niewielkim budżetem możne urządzić wspaniałe wesele. Trzeba tylko wiedzieć jak! Wasz wedding planner z pewnością zaproponuje rozwiązania, które pozwolą wydać zaoszczędzone pieniądze na wspaniałą podróż poślubną!

4. Kreatywność i poszukiwanie niestandardowych rozwiązań

Zawierzając tak ważną uroczystość koordynatorowi macie pewność, że jest to ktoś za kim stoją lata doświadczenia w organizacji różnego rodzaju wesel w różnych obiektach. Dzięki temu będziecie mogli spać spokojnie, mając pewność, że każdy szczegół uroczystości będzie dopilnowany. Jednak bogate doświadczenie i know-how to nie wszystko. Praca wedding plannera polega na nieustannych szkoleniach i systematycznym śledzeniu trendów ślubnych na całym świecie. Tylko w ten sposób wedding planner wyprzedzi Wasze myśli i każdą Waszą wizję będzie potrafił zrealizować. Wie także, że nie ma dwóch takich samych Par Młodych i dwóch takich samych wesel, więc do wszystkich zagadnień podchodzi bardzo indywidualnie, więc bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu stara się sprostać najbardziej wyszukanym życzeniom oraz podsuwa alternatywne rozwiązania, jeśli jest taka potrzeba.

5. Gwarancja spokoju

Proces przygotowań trwa od kilku do kilkunastu miesięcy. W całym tym okresie wedding planner czuwa nad terminami i realizacją założonych etapów. Jego rola jest jednak nieoceniona w dniu samego wesela. Dzień wesela przebiega wówczas według bardzo szczegółowo ustalonego harmonogramu, nad którym czuwa w każdym momencie kompetentna osoba. Nie musicie się wówczas martwić, czy zespól będzie na czas, czy fotograf zaczyna od przygotowań Pana Młodego, czy Panny Młodej, czy goście wiedzą jak trafić do kościoła. Nie musicie martwić się czy obsługa nakrywa salę zgodnie z ustaleniami, nie wydzwania do Was obsługa fotobudki, żeby upewnić się, w którym miejscu ma się ustawić. Nie mówiąc już o wielu niespodziewanych sytuacjach, które mogą się wydarzyć. Zamiast tego, macie pełen spokoju czas przygotowań i możecie sączyć szampana z druhnami podczas wykonywania makijaży i fryzur lub uraczyć się bardzo małą J whisky razem z drużbami podczas męskich przygotowań. To jest Wasz dzień, więc macie prawo skupić się na tym co tego dnia jest najważniejsze i wspólnie z najbliższymi celebrować Waszą miłość! A kulisy przygotowań i przebiegu uroczystości mogą Was zupełnie nie zajmować, możecie zostawić je profesjonalistom!

Leave a Reply