Sekrety idealnego makijażu ślubnego według Ślub Trendy

Aby profesjonalny makijaż ślubny prezentował się idealnie, należy zadbać o skórę twarzy na długo przed weselem. W tym pomocna być może wizażystka, która podczas próbnego makijażu, najlepiej wykonanego parę miesięcy przed weselem, oceni i omówi odpowiednią pielęgnację skóry. Oczywiście  można wykonać w dniu ślubu peelling i maskę, jednak nie zastąpi to porządnej pielęgnacji przynajmniej 4 miesiące przed ślubem. Makijaż może być profesjonalnie wykonany, ale jeśli zaniedbamy pielęgnacji, nigdy nie będzie wyglądał tak dobrze, jak na zadbanej skórze. Uwierzcie, że bez Waszego wkładu makijaż będzie zdecydowanie mniej efektowny!  Przyszłe panny młode jak najbardziej powinny odwiedzać kosmetyczki, które bardziej inwazyjnie zadbają o skórę twarzy, ale przede wszystkim one same powinny pamiętać o starannej pielęgnacji. Dokładne wieczorne  oczyszczanie skóry z makijażu, odpowiednie kremy, wykonywanie peelingów enzymatycznych lub drobnoziarnistych 2-3 razy w tygodniu, nakładanie masek oraz picie dużej ilości wody sprzyjają zadbanej buzi. Przy demakijażu np. płynem micelarnym zmywamy go aż do momentu, kiedy kolejny wacik będzie czysty. Następnie możemy zastosować żel do twarzy lub od razu przemyć ją tonikiem i zastosować mocno odżywczy krem na noc.

Ważne aby skóra była nawilżona, na takiej skórze o wiele lepiej utrzymuje się profesjonalny makijaż. Czego musimy unikać przed ślubem? Przede wszystkim wizyt w solarium lub na ostrym słońcu już na kilkanaście dni przed ważną uroczystością. Makijaż nie będzie się dobrze prezentował na  schodzącym naskórku. Nie testujcie również nowych produktów. Dobierajcie kosmetyki do swojego rodzaju cery, jednak pamiętajcie, że nawet tłusta cera musi być nawilżona.

Na dzień przed ślubem należy zastosować  jeden z najważniejszych kosmetyków – relaksujący, trwający od 7 do 9 godzinny sen. Mamy wtedy gwarancję, że nasza cera nie starci blasku, a oczy nie będą podkrążone.

W dniu ślubu bardzo ważną rzeczą jest, aby samodzielnie nie wykonywać makijażu! To pozwoli wizażystce skupić się od razu na pracy, bez zastanawiania się nad tym, czy demakijaż nie pozostawi skóry lekko podrażnianej. Wystarczy nałożyć swój wypróbowany krem nawilżający na godzinę przed wykonaniem makijażu i oddać się w ręce profesjonalistki.

Porad udzieliła: Beauty Make Up Ela Lewandowska

Leave a Reply