Jak zorganizować ślub na odległość?

Mieszkasz za granicą i marzysz o tym, aby zorganizować wesele w Polsce? Przedstawiamy 5 rad Ślub Trendy, z którymi stanie się to proste.

  1. Lokalizacja – wybierając miejsce, w którym zorganizujesz przyjęcie weselne musisz wziąć pod uwagę możliwość dogodnego dojazdu twoich gości z Polski i z zagranicy. Jeśli twoi goście dojeżdżają samochodem, możesz wziąć pod uwagę miejsca, do których łatwy dojazd jest dla wszystkich gości. Jeśli natomiast większość gości zagranicznych przyleci do kraju samolotem, staraj się wybrać obiekt w rozsądnej odległości od lotniska. Chyba że chcecie mieć na waszej uroczystości zmęczonych, zniechęconych gości w przepoconych koszulach.  😉
  2. Miejsce wesela – jeśli decydujecie się na organizację wesela we własnym zakresie /bez pomocy wedding plannera/, a twój partner/partnerka nie mówi w języku polskim, ważne jest znalezienie obiektu weselnego, w którym dedykowana wam do ustalania szczegółów uroczystości osoba mówiła także w języku twojej drugiej połówki. Wesele to wasza wspólna uroczystość i ważne jest , aby żadne z was nie czuło się z niej wykluczone. Wczujcie się sytuację osoby, która podczas wielu spotkań dotyczących najważniejszego w waszym życiu dnia siedzi znudzona podczas spotkania, nie rozumie ani słowa i ukradkiem spogląda na zegarek. Chyba że chcecie brać na siebie trud tłumaczenia każdego detalu, łącznie z 10 różnymi odcieniami kwiatów.
  3. Fotograf i kamerzysta – równie ważna jest komunikacja z fotografem i kamerzystą. Oni również powinni potrafić porozumiewać się z wami w języku obcym. Podczas udanej sesji zdjęciowej pomiędzy Młodą Parą a fotografem powinna wytworzyć się dość intymna relacja. Tylko dzięki niej zdjęcia odzwierciedlają prawdziwe uczucia i indywidualność waszego związku. Dobry fotograf odpowiednimi słowami naprowadza pary do pozowania w niewymuszony i tylko sobie właściwy sposób. W efekcie macie w albumie ślubnym naturalne, niepowtarzalne zdjęcia.
  4. Zespół i Dj – znajdźcie sprawdzony zespół lub DJa, który poprowadzi wasze przyjęcie w języku zrozumiałym dla waszych gości.
  5. Wedding planner – najprostszym i najbardziej skutecznym sposobem jest znalezienie osoby, które weźmie na siebie trud organizacji wszystkich powyższych, a wam pozwoli cieszyć się bezstresowym przygotowaniem do ślubu. Biegle władający obcym językiem wedding planner pozwoli na organizację całości wesela w języku, którym oboje się posługujecie. Jego wieloletnia współpraca z usługodawcami weselnymi pozwolą wam rozsądniej zaplanować budżet weselny.

Dodaj komentarz